ΒΙΝΤΕΟ: Επιτέλους νίκη για τη Λίβερπουλ

ΒΙΝΤΕΟ: Επιτέλους νίκη για τη Λίβερπουλ 10/04/2021
Σαλάχ

Tέσσερις μήνες μετά την τελευταία της νίκη στο «Άνφιλντ» η Λίβερπουλ πανηγύρισε ξανά επικρατώντας με 2-1 της Άστον Βίλα κι έτσι βρέθηκε ξανά στην πρώτη τετράδα της Premier League.

Σε ένα πρώτο ημίχρονο με πολλές ευκαιρίες για τη Λίβερπουλ, η Άστον Βίλα σόκαρε την ομάδα του Κλοπ με τον Γουότκινς να ανοίγει το σκορ στο 43′ με ωραίο σουτ. Η Λίβερπουλ «απάντησε» με τον Φιρμίνο στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, αλλά το γκολ ακυρώθηκε για οφσάιντ μέσω VAR.

Στο 57′ ο Σαλάχ ισοφάρισε σε 1-1 από κοντά και πέντε λεπτά μετά ο Τρεζεγκέ έφτασε κοντά στο 1-2 αλλά το σουτ του σταμάτησε στο δοκάρι του Άλισον. Στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ήρθε η λύτρωση για τη Λίβερπουλ με τον Άρνολντ να πιάνει ένα δυνατό σουτ έξω από την περιοχή και να σημειώνει το 2-1.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΤΟ ΑΡΘΡΟ ΠΑΤΩΝΤΑΣ ΕΔΩ: filathlos.gr